Эпидемия Свиного Гриппа

Вся правда о вирусе A/H1N1 и способах защиты от него. Симптомы заболевания. Профилактика. Препараты, помогающие вылечиться от болезни. Новости, касающиеся эпидемии свиного гриппа в г. Харькове и по всей Украине

   



Вірус H1N1, який іноді називають "свинячим" грипом, являє собою новий вірус грипу, випадки якого з'явилися і серед людей. Вірус вперше був виявлений в Сполучених Штатах Америки у квітні 2009 року. В даний час вірус передається від людини до людини по всьому світу.

У більшості своїй поширення даного вірусу в чому схоже з поширенням звичайного сезонного вірусу грипу. 11 червня 2009 Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію вірусу H1N1 у всьому світі. Цього ж дня він отримав шостий ступінь загрози (з шести). Ступінь загрози у ВООЗ не характеризує патогенність вірусу (тобто, небезпека захворювання для життя людей), а вказує на його здатність до поширення, тобто будь-який грип, що передається від людини до людини, досягає шостого ступеня загрози.

Чому H1N1 називають "свинячим" грипом?

Спочатку виявлений вірус H1N1 прозвали "свинячим" грипом, тому що в процесі лабораторних досліджень вдалося встановити, що багато хто з присутніх генів у новий вірус були дуже схожі на віруси грипу, які вчені зазвичай виявляли у американських свиней.

Проте подальші дослідження показали, що новий вірус сильно відрізняється від того, який був виявлений у американських свиней. H1N1 має два гени від вірусів грипу, поширеного серед свиней Америки та Азії, а також генів птиці і людини.

Як поширюється "свинячий" грип?

Вірус грипу H1N1 є досить заразним і передається так само, як регулярний сезонний грип. Зараження відбувається в момент, коли заражена людина кашляє або чхає, в результаті чого мікроби потрапляють через ніс, очі або горло до іншої людини.

Мікроби також можуть перебувати на твердих поверхнях, наприклад, на дверних ручках. Після контакту людини з твердою поверхнею мікроби потрапляють на руки, а після можуть легко потрапити в дихальну систему під час дотику до губ або носі. Однак, за словами фахівців державного Канадського агентства з охорони здоров'я (Public Health Agency of Canada), вірус не передається, коли людина приймає в їжу свинину чи продукти зі свинини. Те ж саме можна сказати і про переливання крові.

Як довго людина може заражати грипом інших людей?

Ні для кого не секрет, що люди, інфіковані сезонним грипом або вірусом H1N1, можуть заражати людей, які знаходяться поруч. Канадські фахівці стверджують, що вірус H1N1 здатний передаватися в часовому проміжку від одного дня до того, як людина вже безпосередньо захворів на грип, до п'яти-семи днів після початку самої хвороби.

Природно, що це залежить від організму і імунітету кожного хворого окремо. У деяких людей, особливо дітей і людей з ослабленою імунною системою, даний період може бути набагато довше.

Які ознаки та симптоми "свинячого" грипу виявляються у людей?

Фахівці американського Центру з контролю і профілактиці захворювань (Centers for Disease Control and Prevention) серед основних симптомів вірусу грипу H1N1 виділяють високу температуру, кашель, біль у горлі, нежить або закладення носа, біль у тілі, головний біль, озноб і втому. Деякі хворі можуть також скаржитися на блювоту та пронос.

Однак деякі хворі на грип, у тому числі і вірусом H1N1, можуть і зовсім не скаржитися на високу температуру.

Наскільки серйозним захворюванням є "свинячий" грип?

Вчені американського центру CDCP відзначають, що вірус H1N1 може протікати як в легкій, так і у важкій формі. За словами медичних працівників, більшість людей, що перехворіли на "свинячий" грипом, побороли новий вірус без необхідності медичного лікування і госпіталізації.

Лікарі підкреслюють, що навіть під час епідемії сезонного грипу існує певна група людей високого ступеня ризику, які можуть отримати серйозні ускладнення після хвороби. До цієї групи фахівці відносять людей, старших 65 років, дітей молодше п'яти років, вагітних жінок, а також людей будь-якого віку, які мають хронічні захворювання.

Близько 70% госпіталізованих хворих, яким був поставлений діагноз "свинячий" грип, мають одну чи більше медичне показання, на підставі якого даного хворого можна зарахувати до групи високого ступеня ризику. Сюди також можна віднести людей, які страждають від цукрового діабету, хвороб серця, астми або хвороби нирок.

Чи існують способи запобігання розповсюдження захворювання?

Безумовно, такі способи є. Фахівці радять щодня приймати заходи з охорони свого здоров'я:

• Прикривайте ніс і рот паперовою серветкою під час кашлю або чхання. Використану серветку викидайте у сміття.

• Ретельно і часто мийте руки водою з милом, особливо після кашлю або чхання. Також ефективні засоби гігієни рук на основі спирту.

• Не доторкатися до очей, носа або рота. Цими шляхами розповсюджуються збудники інфекції.

• Якщо ви захворіли, не виходите з дому. CDC рекомендують залишатися вдома, утримуючись від відвідування місця роботи або навчання, і обмежити контакт з оточуючими, щоб уникнути їх інфікування.
Який найкращий спосіб уникнути розповсюдження вірусу через кашель і чхання?

Якщо ви захворіли на грип, то фахівці CDCP радять вам заради того, щоб уникнути процесу поширення вірусу, залишатися вдома протягом 24 годин після того, як висока температура минула. Природно, за винятком тих випадків, коли вам необхідна додаткова медична допомога або ще яких-небудь невідкладних справ, які не можуть почекати. Лікарі рекомендують боротися з високою температурою без використання жарознижуючих ліків.

Для боротьби з поширенням вірусу інфікованій хворому необхідно триматися подалі від інших людей, при чханні або кашлі прикривати ніс хусткою, використані хустки обов'язково утилізувати, а потім відразу ж мити руки. Цю процедуру необхідно робити щоразу при чханні або кашлі.

Чи може людина ходити на роботу, коли хтось з членів його сім'ї хворий на "свинячий" грипом?

Співробітники, які почувають себе добре, але в яких хтось з членів сім'ї перебуває вдома з діагнозом H1N1, можуть ходити на роботу в звичайному режимі. Але CDCP рекомендує цим працівникам уважно стежити за своїм здоров'ям і приймати всі запобіжні заходи.

У тому випадку, якщо працівники хворіють, вони обов'язково мають повідомити своє начальство і залишатися вдома, намагаючись якомога рідше вступати в контакт з іншими людьми. Ті співробітники, які не мають основної групи здоров'я, повинні звернутися за порадою до лікаря, тому що у них напевно буде запропоновано зробити вакцину. Те ж саме стосується і жінок, які чекають на дитину.

Чи існують ліки проти "свинячого" грипу?



Відповідно до досліджень Public Health Agency of Canada, на даний момент відомі два види противірусних препаратів, які є ефективними в лікуванні вірусу грипу H1N1. Це "Таміфлю" і "Реленза".

Чи варто використовувати антивірусні препарати для лікування грипу H1N1?

Якщо ви захворіли, антивірусні ліки здатні полегшити перебіг хвороби і допомогти вам швидше відчути себе краще. Кроме того, они могут предотвратить серьезные осложнения, вызванные гриппом. Восени цього року антивірусні препарати можуть бути пріоритетом для людей із серйозними захворюваннями або для тих, хто схильний до підвищеного ризику ускладнень грипу.

Антивірусні лікарські засоби - це рецептурні препарати (таблетки, розчини або порошкові інгалятори), які призначені для лікування грипу і не дозволяють вірусам розмножуватися в організмі.

Public Health Agency of Canada рекомендує використовувати антивірусні препарати для лікування вірусу грипу H1N1 тільки тоді, коли хвороба протікає у важкій формі, і хворий ризикує отримати серйозні ускладнення від хвороби. Проте фахівці не радять використовувати противірусні препарати в той час, коли хвороба не становить загрози для здоров'я.

Однією з основних причин, чому лікарі не рекомендують застосовувати для лікування "свинячого" грипу противірусні препарати фахівці пов'язують з тим, що на сьогоднішній момент фахівці не володіють достатньою інформацією, щоб можна було з упевненістю припустити, що вірус грипу H1N1 вимагає застосування противірусних препаратів, так як більшість хворих одужують без них.

Також існує ризик, що новий вірус може бути стійким до противірусних препаратів при лікуванні хвороби, яка протікає в легкій формі.

0 коммент.:

Отправить комментарий

Powered By Blogger
Rambler's Top100
Каталог блогов Blogdir.ru