Эпидемия Свиного Гриппа

Вся правда о вирусе A/H1N1 и способах защиты от него. Симптомы заболевания. Профилактика. Препараты, помогающие вылечиться от болезни. Новости, касающиеся эпидемии свиного гриппа в г. Харькове и по всей Украине


Учора в Києві одна людина померла внаслідок зараження вірусом A/H1N1. Про це заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко з посиланням на міністра охорони здоров'я Василя Князевича. У свою чергу перший заступник мера Києва Ірена Кільчицька додала: "Вчора одна людина померла від пневмонії, і у нас є перше підтвердження, що це вірус A/H1N1". Нагадаємо, що 2 листопада мер Києва запевняв: у багатомільйонному місті немає ні одного випадку як сезонного, так і каліфорнійського грипу. Тим часом вчора ж стало відомо, що епідпоріг захворювання на ГРВІ у столиці був перевищений ще 1 листопада, причому на 13,9 відсотка! Однак повідомлення про це з'явилося на офіційному сайті столичної Держсанепідслужби тільки 3 листопада. У період з 26 жовтня по 1 листопада у столиці зафіксували 26 тисяч 450 хворих, серед них 13 тисяч 130 дітей. Крім того, вперше за останні тижні лабораторні дослідження в швидкому тесті підтвердили 2 листопада позитивний результат з грипу А. Його виявили у 17-річної дівчини. У неї відібрали матеріал і направили на дослідження до МОЗ з ще п'ятьма зразками від інших хворих. 
                                                                                                          *Ірина Рибінськ "ФАКТИ" 


У столиці перевищено епідпоріг по захворюваності на ГРВІ


Про те, що в столиці перевищено епідпоріг, заявив в ефірі "5-го каналу" і директор Центру грипу Олександр Гриневич. "На даний момент для Києва ще не характерна клінічна картина в тому обсязі, який спостерігається в західних регіонах", - відзначив він. На думку Олександра Гриневича, не варто оголошувати епідемічний стан по всій Україні, "тому що є такі регіони, де в порівнянні з минулим тижнем є спад захворюваності". А губернатор Київської області Віктор Вакараш заявив, що двох людей з підозрою на каліфорнійський вірус госпіталізували з Переяслава-Хмельницького та Богуслава. За його словами, стан одного хворого важкий, він у реанімації. Тому для Київської області з держрезерву було вирішено виділити 10 тисяч упаковок Таміфлю.

У десяти областях України захворюваність на грип наближається до епідемічного порогу, заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Це Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Одеська, Полтавська, Сумська, Чернігівська області. У дев'яти регіонах - Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій областях та Києві - спостерігається перевищення епідемічного порогу.

Щодо благополучна епідситуація, за словами прем'єр-міністра, залишається в Криму, Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Черкаській областях та Севастополі.

У Львівській області виписали з лікарень 803 пацієнта, що надійшли в перші дні епідемії грипу та ГРЗ, а 47 хворих з реанімації перевели до звичайних палат. Про це повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації з посиланням на заступника голови обладміністрації Ярослава Кашуба. Всього в області захворіло понад 116 тисяч 239 осіб, з них померли 40, причому троє - за останню добу. У прес-службі обладміністрації відзначили, що зараз запас Таміфлю в лікарнях області перевищує 24 тисячі упаковок.

У Чернівцях на ГРВІ та грип захворіли 76 лікарів та 96 медсестер, передає УНІАН, а в лікарнях Івано-Франківська знаходяться 19 тяжкохворих з пневмонією.

А в Криму як і раніше немає ні каліфорнійського, ні навіть звичайного сезонного грипу. Як заявив міністр охорони здоров'я півострова Сергій Донич, є звичне для цієї пори року збільшення захворюваності застудою. Але через паніку до Криму потягнулися "втікачі" від епідемії. За словами Сергія Донича, кримські даїшники зупиняють на дорогах автомобілі-рефрижератори, заповнені меблями. "Люди їдуть до Криму, кажуть, будемо тут жити, поки все не закінчиться. Знімемо квартиру в Алушті, Алупці і пересидимо біля моря. Такі міграційні процеси насторожують санслужба Криму, тому що є великий ризик завезення вірусу", - зазначив міністр охорони здоров'я Криму.

З початку епідемії в країні від ускладнень внаслідок вірусу померли 86 людей


За словами першого заступника головного державного санітарного лікаря Людмили Мухарської, в Україні встановлено 17 хворих каліфорнійським грипом. Як повідомив головний держсанлікаря Олександр Біловол, троє з них померли, а 11 одужали. З початку епідемії в Україні від ускладнень в результаті грипу померли 86 чоловік (вчора їх було 71), серед них три вагітні і троє дітей. А всього хворих по країні - майже півмільйона людей.

МОЗ вивчить доцільність початку вакцинації в країні проти вірусу A/H1N1, повідомив голова цього відомства Василь Князевич. "Моя думка, що необхідно прищеплювати проти сезонного грипу, а після вивчення також вакцинувати проти каліфорнійського. Іншого варіанту у нас немає (?! - Ред.). Але необхідно, щоб Академія медичних наук України та головний санлікар визначилися з цього питання", -- сказав він. В Україні на етапі клінічних досліджень перебуває вакцина виробництва компанії "ГлаксоСмітКляйн". У свою чергу головний держсанлікаря України Олександр Біловол підкреслив, що Україна також розглядає питання щеплення вакциною людей, розробленої в Росії. "Якщо в Росії почнуть вакцинацію і все буде нормально, то і ми почнемо", - заявив Олександр Біловол, підкресливши, що в Швейцарії і Данії були зафіксовані випадки смерті людей після вакцинації.

Тим часом Держмитниця проводить процедури митного оформлення протигрипозних препаратів та засобів індивідуального захисту поза чергою. А в київському міжнародному аеропорту "Бориспіль" прийняті інтенсивні противірусні заходи: персонал аеропорту зобов'язали працювати в марлевих пов'язках і гумових рукавичках, члени екіпажів всіх повітряних суден змінюють маски кожні чотири години. За 20 хвилин до посадки кожного літака командир судна надає інформацію про епідситуації на борту. Якщо буде виявлено застуджений пасажир, про це повідомляють на диспетчерський пункт, а всім пасажирам видають маски. Після посадки "заразний" літак заїжджає на карантинну стоянку, і першими на його борт піднімаються лікарі. Крім того, всі повітряні судна під час збирання обробляються дезраствором, а сама будівля аеропорту дезінфікують за допомогою прибиральниць кожні три години. Про це повідомляє прес-служба аеропорту "Бориспіль".

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я вважають, що можливою причиною великої кількості захворювань в Україні є дія пандемічного грипу. "Як і всюди, ВООЗ настійно рекомендує швидке застосування антивірусних ліків oseltamivir або zanamivir (активні речовини препаратів Таміфлю і реленза) для пацієнтів, які відповідають критеріям, навіть за відсутності позитивного лабораторного тесту інфекції А/H1N1", - наголошується в повідомленні організації. При цьому ВООЗ не рекомендує сусіднім державам закривати кордони з Україною, оскільки практика свідчить, що такі заходи не зупиняють подальше поширення вірусу.

0 коммент.:

Отправить комментарий

Powered By Blogger
Rambler's Top100
Каталог блогов Blogdir.ru